Wróć do strony Dashboard Moje ogłoszenia Ulubione Ostatnio przeglądane Wiadomości Operacje Środki Ustawienia Firma Import ogłoszeń Program lojalnościowy Zaloguj się

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa:

Korzystanie z usług Wynajem.pl jest łatwe i bezpieczne. Sporadycznie mogą się jednak zdarzyć nietypowe lub podejrzane interakcje z Wynajmującymi, którzy zamieścili ofertę wynajmu na naszej stronie. Na wypadek takich nietypowych sytuacji sporządziliśmy listę wskazówek, które mogą okazać się pomocne dla osób poszukujących ofert wynajmu w Internecie:

Jeśli cena wydaje Ci się "zbyt piękna, by mogła być prawdziwa”, prawdopodobnie właśnie taka jest. Miesięczny czynsz za mieszkanie/pojazd/maszynę wydaje Ci się podejrzanie niski? Poszukaj podobnych ofert, w celu określenia przybliżonej stawki czynszu, jakiej powinieneś się spodziewać. Zaufaj swojej intuicji i omijaj wszelkie podejrzane sytuacje.

Sprawdź, z kim robisz interesy. Koniecznie spotkaj się z właścicielem bądź zarządcą nieruchomości/pojazdu/maszyny, którą zamierzasz wynająć.

Unikaj nietypowych form płatności.

Nie kupuj kota w worku. Zanim podpiszesz umowę lub zapłacisz Wynajmującemu jakiekolwiek pieniądze, upewnij się, że rzeczywiste parametry przedmiotu najmu odpowiadają tym opisanym przez Wynajmującego w ogłoszeniu. W przypadku nieruchomości, sprawdź, czy zgadza się metraż i standard mieszkania.

Wynajem.pl nie obsługuje rzeczywistych transakcji najmu ani przekazów pieniężnych. Nie rób interesów z osobą, która obiecuje Ci, że nasz Serwis zajmie się jakąkolwiek z części rzeczywistej transakcji najmu. Nie zapewniamy ochrony płatności, ani nie udzielamy gwarancji jakości przedmiotom najmu.

Przypadki, w których powinieneś zachować szczególną ostrożność
Opisane przypadki nie są jednoznaczne z próbą oszustwa, ale postępuj ze szczególną ostrożnością, jeśli:

Wynajmujący znajduje się w odległej lokalizacji. Wynajmujący przebywa w znacznej odległości od przedmiotu najmu, często poza granicami kraju.

Wynajmujący nalega na jak najszybsze sfinalizowanie transakcji. Jesteś poganiany, wynajmujący naciska, abyś zapłacił kaucję lub czynsz, zanim masz okazję na obejrzenie przedmiotu najmu.

Sytuacje, w które trudno uwierzyć. Masz do czynienia z dziwnym splotem okoliczności, które mogą wyjaśniać, dlaczego opłata za wynajem jest poniżej ceny rynkowej lub wynajmujący nie chce się zgodzić na wcześniejszą prezentację przedmiotu najmu.

Nie ma bezpośredniego kontaktu z Wynajmującym. Właściciel lub zarządca przedmiotu najmu nie chce spotkać się z Tobą osobiście lub porozmawiać przez telefon.

Wynajmujący lub osoba go reprezentującą żąda jakichkolwiek pieniędzy przez podpisaniem umowy najmy.

Jeśli staniesz się świadkiem lub ofiarą oszustwa, powinieneś jak najszybciej powiadomić o tym fakcie lokalne organy ścigania.

Jak chronimy Twoje dane?
Twoje dane są przechowywane na naszych serwerach. Traktujemy je jak rzecz wartościową, która musi być chroniona i wykorzystujemy wiele narzędzi (szyfrowanie, hasła, zabezpieczenia fizyczne itp.) w celu ich ochrony przed nieautoryzowanym dostępem i ujawnieniem. Dodatkowo, wszystkie formularze i dane są zabezpieczone 128-bitowym protokołem SSL firmy THAWTE.