Wróć do strony arrow-right dashboard Dashboard my-offer Moje ogłoszenia heart Ulubione last-viewed Ostatnio przeglądane message Wiadomości wallet Operacje piggy Środki cog Ustawienia company Firma import Import ogłoszeń loyalty Program lojalnościowy Zaloguj się
Aktualności 11.12.2021

Bagażnik dachowy - kupić czy wynająć?

Bagażnik dachowy - kupić czy wynająć?

Bagażnik dachowy- kupić czy wynająć?

Podróże to dziś codzienność. Wyjazd na weekend, narty, wakacje czy miły tydzień nad jeziorem to forma relaksu na jaką decyduje się wielu z nas. By móc w pełni cieszyć się wyjazdem, należy się do niego odpowiednio przygotować. Ważne zatem, by zabrać ze sobą wszelkie potrzebne rzeczy. Gdy bagażnik naszego auta okazuje się za mały, wówczas warto skorzystać z bagażnika dachowego. Czy lepiej go kupić czy wynająć? Czym kierować się podczas wyboru? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Zaczynamy! 

Bagażnik dachowy lepiej jest kupić czy wynajmować? 

Trudno jest jednoznacznie oszacować koszty bagażników dachowych typu box. Ceny zaczynają się już od 900zł,a kończą nawet na około 4000zł. Wszystko zależy od konkretnego modelu i indywidualnych potrzeb. Alternatywną opcją jest wynajem bagażnika dachowego. Wynajem w wypożyczalni to opcja na każdą kieszeń. Nie musimy wydawać sporej ilości gotówki, by komfortowo spakować się na nadchodzący wyjazd. Dzień wynajmu bagażnika to koszt w granicach 25-30zł. W ofercie podana jest specyfikacja bagażników dachowych, ich maksymalne obciążenie, długość, szerokość, sposób montażu i otwierania bagażnika. Kiedy spodoba nam się konkretna oferta, wówczas sprawdzamy rodzaj odbioru bagażnika oraz czy jest on dostępny w wybranym przez nas terminie. Podany jest także kontakt dla właściciela. To łatwy i szybki sposób na posiadanie dopasowanego do naszego auta bagażnika na zbliżający się wyjazd.

Jak dobrać właściwy bagażnik dachowy go swojego modelu auta? 

Każdy bagażnik montowany jest na tzw. belkach. By właściwie je dobrać należy kierować się modelem, rokiem produkcji oraz typem nadwozia auta. Nie każdy bagażnik dachowy można bowiem założyć do każdego auta. Pomimo tego, że można natrafić na model uniwersalne, większość bagażników jest jednak dedykowana do konkretnych modeli.

Typ dachu

W autach wyróżnić możemy aż trzy typy dachów: płaski, z relingami oraz z fixpointami. Głównie od rodzaju dachu zależy wybór bagażnika. Najłatwiejszą opcją jest dach z relingami. 

Wielkość 

Bagażniki dachowe typu box mają podane w specyfikacji maksymalne obciążenie oraz pojemność wyrażoną w litrach. Warto zatem przeanalizować co będziemy chcieli przewozić w boxie oraz jaki maksymalny ciężar możemy umieścić na dachu konkretnego auta. Co ważne, długość całkowita bagażbika nie powinna być większa od długość dachu. Najlepszym wyborem będzie box o 5-10cm krótszy niż dach. Bagażnik w celu najwyższego poziomu bezpieczeństwa powinien posiadać wszelkie certyfikaty jakości. 

Kupiłeś bagażnik dachowy? Zacznij na nim zarabiać!.

Jesteś posiadaczem bagażnika dachowego typu box? Postawiłeś na porządny model, z którego jesteś bardzo zadowolony, ale mało z niego korzystasz? Twój bagażnik przez zdecydowaną większość roku leży nieużywany? Portal Wynajem.pl to idealne miejsce w którym możesz wynajmować swój bagażnik. Dzięki takiemu rozwiązaniu, inwestycja w bagażnik dachowy może zwrócić się w bardzo krótkim czasie. Zarejestruj się na portalu. Wprowadź wszystkie niezbędne dane bagażnika. Podaj swoją lokalizację i kontakt. Ustal stawkę, która będzie dla Ciebie satysfakcjonująca za jeden dzień wynajmu i dodaj nowe ogłoszenie. Z serwisu korzysta wielu różnorodnych użytkownika, dzięki czemu szansę na zainteresowanie Twoją ofertą będą spore. 

Bagażnik dachowy to niezwykle wygodne rozwiązanie. Problem redukowania bagaży w związku z niewystarczającą liczbą miejsca zniknie bezpowrotnie. Skorzystaj z bagażnika i ciesz się wyjazdem jak nigdy dotąd! 

 

 


Powiązane kategorie

Powiązane tagi