Wróć do strony arrow-right dashboard Dashboard my-offer Moje ogłoszenia heart Ulubione last-viewed Ostatnio przeglądane message Wiadomości wallet Operacje piggy Środki cog Ustawienia company Firma import Import ogłoszeń loyalty Program lojalnościowy Zaloguj się

Bezpieczeństwo w Wynajem.pl

Nasze zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

Korzystanie z usług Wynajem.pl jest łatwe i bezpieczne. Sporadycznie mogą się jednak zdarzyć nietypowe lub podejrzane interakcje z Wynajmującymi, którzy zamieścili ofertę wynajmu na naszej stronie. Na wypadek takich nietypowych sytuacji sporządziliśmy listę wskazówek, które mogą okazać się pomocne dla osób poszukujących ofert wynajmu w Internecie: Jeśli cena wydaje Ci się "zbyt piękna, by mogła być prawdziwa", prawdopodobnie właśnie taka jest. Miesięczny czynsz za mieszkanie/pojazd/maszynę wydaje Ci się podejrzanie niski? Poszukaj podobnych ofert, w celu określenia przybliżonej stawki czynszu, jakiej powinieneś się spodziewać. Zaufaj swojej intuicji i omijaj wszelkie podejrzane sytuacje. Sprawdź, z kim robisz interesy. Koniecznie spotkaj się z właścicielem bądź zarządcą nieruchomości/pojazdu/maszyny, którą zamierzasz wynająć.

Unikaj nietypowych form płatności

Nie kupuj kota w worku. Zanim podpiszesz umowę lub zapłacisz Wynajmującemu jakiekolwiek pieniądze, upewnij się, że rzeczywiste parametry przedmiotu najmu odpowiadają tym opisanym przez Wynajmującego w ogłoszeniu. W przypadku nieruchomości, sprawdź, czy zgadza się metraż i standard mieszkania.

Wynajem.pl nie obsługuje rzeczywistych transakcji najmu ani przekazów pieniężnych. Nie rób interesów z osobą, która obiecuje Ci, że nasz Serwis zajmie się jakąkolwiek z części rzeczywistej transakcji najmu. Nie zapewniamy ochrony płatności, ani nie udzielamy gwarancji jakości przedmiotom najmu.

Przypadki, w których powinieneś zachować szczególną ostrożność.
Opisane przypadki nie są jednoznaczne z próbą oszustwa, ale postępuj ze szczególną ostrożnością, jeśli:

  • Wynajmujący nalega na jak najszybsze sfinalizowanie transakcji. Jesteś poganiany, wynajmujący naciska, abyś zapłacił kaucję lub czynsz, zanim masz okazję na obejrzenie przedmiotu najmu.
  • Sytuacje, w które trudno uwierzyć. Masz do czynienia z dziwnym splotem okoliczności, które mogą wyjaśniać, dlaczego opłata za wynajem jest poniżej ceny rynkowej lub wynajmujący nie chce się zgodzić na wcześniejszą prezentację przedmiotu najmu.
  • Nie ma bezpośredniego kontaktu z Wynajmującym. Właściciel lub zarządca przedmiotu najmu nie chce spotkać się z Tobą osobiście lub porozmawiać przez telefon.
  • Wynajmujący lub osoba go reprezentującą żąda jakichkolwiek pieniędzy przez podpisaniem umowy najmy.

Jeśli staniesz się świadkiem lub ofiarą oszustwa, powinieneś jak najszybciej powiadomić o tym fakcie lokalne organy ścigania.