Wróć do strony arrow-right dashboard Dashboard my-offer Moje ogłoszenia heart Ulubione last-viewed Ostatnio przeglądane message Wiadomości wallet Operacje piggy Środki cog Ustawienia company Firma import Import ogłoszeń loyalty Program lojalnościowy Zaloguj się
Aktualności 21.11.2021

Jak dodać ogłoszenie, aby wyróżnić się spośród setek podobnych?

Jak dodać ogłoszenie, aby wyróżnić się spośród setek podobnych?

Jak dodać ogłoszenie, aby wyróżnić się spośród setek podobnych?

Rynek wynajmu nieruchomości jest więcej niż bogaty. Osoba szukająca mieszkania czy lokalu usługowego może przebierać w ofertach, a często jest wręcz przytłoczona wyborem. Kilka pierwszych propozycji jeszcze zapada w pamięć, potem już wszystkie zlewają się w ciąg zdjęć pomieszczeń i jednakowych opisów. Jak więc złapać uwagę klienta i wyjść przed szereg? Mamy kilka porad, jak stworzyć ogłoszenie wynajmu.

Wyróżnij się jakością

Ogłoszenie to inwestycja. Przede wszystkim zrób dobre zdjęcia czystego lokalu w dziennym świetle. Staraj się objąć kadrem możliwie dużo. Użyj dobrego aparatu, a potem nie szczędź czasu na obróbkę. Dobrze już na etapie fotografowania uwzględnić ujęcie przeznaczone na miniaturę. W formularzu wypełnij dokładnie wszystkie rubryki i dane – to ma kluczowe znaczenie przy wyszukiwaniu za pomocą filtrów. Nazwij ogłoszenie, stawiając na fakty, ale nie zapominaj o czytelności oraz interpunkcji. „Wyposażone mieszkanie na Ochocie 70 m2 przy metrze” – tak. „WYP NOWE IGLA MIESKZANIE OCHOTA DUŻE OKAZJA ZOBACZ METRO BIEDRONKA” – nie. Szanuj odbiorcę.

Być może ten wstęp wydaje Ci się truizmem, ale uwierz, że ogromna rzesza ogłoszeniodawców zupełnie lekceważy te rzeczy. Postawienie na solidne podstawy to już wyróżnienie się na marnym tle.

Poświęć czas na dobry tekst

To tu masz możliwość przedstawić swoją ofertę. Uwagę zwróci z pewnością lekki ton i szczypta poczucia humoru, choć odradzamy zupełnie prześmiewcze ogłoszenia wynajmu – ludzie zazwyczaj nie biorą ich na poważnie.

Pisz pełnymi zdaniami, zwracaj uwagę na poprawność językową. Nie krępuj się, jeśli nie czujesz się pewnie w słowie pisanym – lepsza jest naturalność niż nijakość. Zastanów się, co może interesować potencjalnego najemcę. Całość powinna być spójna i zwięzła, w końcu nikt nie będzie czytał ogromnych elaboratów. Tworzenie ogłoszenia wynajmu to nie pisanie książki 😊

Postaw na szczerość, napisanie dobrego ogłoszenia nie obejmuje cwaniactwa

Nie ma lokali idealnych. Jeśli Twój ma jakieś wyraźne minusy, napisz o nich. Taka bezpośredniość i otwartość od razy wyróżnia się na tle przesłodzonych ogłoszeń wypełnionych wyłącznie superlatywami. Zyskujesz na wstępie zaufanie, a do tego oszczędzasz czas. Z tego samego powodu nie warto ukrywać kosztów – wypisz wszystko dokładnie.

Pokaż możliwości

Pomyśl o wynajmie nie jako o produkcie, ale o usłudze. Podkreśl zalety lokalu, proponując sposoby jego urządzenia, wykorzystania. Opisz, do czego może służyć dany pokój albo jakie adaptacje można wykonać. Właśnie dlatego dobrze jest pokazać urządzone mieszkanie czy lokal użytkowy w poprzednich wcieleniach. W ten sposób uruchamiasz wyobraźnię i prezentujesz żyjące pomieszczenia, a nie sterylne, puste przestrzenie.

Dobrze także zapewnić o swojej dyspozycyjności – w końcu ważne jest nie tylko mieszkanie, ale też jakość kontaktu z wynajmującym. Dobre ogłoszenie wynajmu obejmuje wszystkie aspekty współpracy.

Promowanie działa

Bądźmy szczerzy – czasem nawet najbardziej dopracowane ogłoszenie może utonąć w spamie. Zapłacenie portalowi za umieszczenie Twojej oferty wysoko nie jest może wybitnie eleganckim ruchem, ale nie można mu odmówić skuteczności.

Pamiętaj jednak, że dużo osób naiwnie liczy, że pieniądze załatwią wszystko i zaniedbuje sprawy, które omawialiśmy wcześniej. Dlatego ultymatywną techniką będzie połączenie solidności, naturalności oraz „dopalenia” ogłoszenia przy pomocy dodatkowego promowania. No i nieco oryginalności! Kluczem jest balans!


Powiązane kategorie

Powiązane tagi