Wróć do strony arrow-right dashboard Dashboard my-offer Moje ogłoszenia heart Ulubione last-viewed Ostatnio przeglądane message Wiadomości wallet Operacje piggy Środki cog Ustawienia company Firma import Import ogłoszeń loyalty Program lojalnościowy Zaloguj się
Aktualności 21.12.2020

Kredyt hipoteczny - porównywarka najlepszych ofert

Kredyt hipoteczny - porównywarka najlepszych ofert

Co ciekawe, ponad 4 miliony dorosłych Polaków spłaca kredyt hipoteczny. To jeden z najczęściej zaciąganych zobowiązań, zaraz po kredycie gotówkowym na dowolny cel. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli weźmiemy potrzeby w zakresie chęci mieszkania we własnych "czterech kątach". Nadal mamy jednak zbyt mało oszczędności, by realizować takie cele za gotówkę.

 

Kredyt hipoteczny jest właśnie po to, by otrzymywać finansowe wsparcie. Pamiętajmy jednak, że każde takie zobowiązanie wykazuje inne warunki, jest mniej bądź bardziej opłacalne. Jak więc wybrać kredyt hipotecznydopasowany do indywidualnych potrzeb i możliwości spłaty potencjalnego klienta banku? Przyda się do tego porównywarka na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne . Warto wiedzieć o nich więcej.

 

Kredyt hipoteczny - porównywarka najlepszych ofert

 

Chociaż każdy kredyt hipoteczny musi być zgodny nie tylko z przepisami polskiego prawa, ale także normami unijnymi oraz tzw. Rekomendacją S, to każdy bank realizuje własną politykę kredytową. Zgodnie z nią kredyt mieszkaniowy może być bardziej lub mniej opłacalny. Pod uwagę należy brać przecież nie tylko aktualną sytuację na rynku usług finansowych, ale także indywidualne potrzeby, oczekiwania i możliwości spłaty takiego zobowiązania. Każda oferta zależy od zdolności kredytowej i spełnienia wymaganych warunków.

Aby jednak móc zorientować się, które oferty są najlepsze, warto korzystać z narzędzie weryfikujących, takich jak porównywarka Totalmoney.pl. Kredyt hipoteczny jest dzięki nim "rozkładany" na czynniki, dzięki czemu ukazywane są kluczowe czynniki, jakie wpływają na atrakcyjność i opłacalność danego zobowiązania.

Porównywarka kredytowa, czyli ranking kredytów hipotecznych musi być aktualnym zestawieniem. Należy szukać tych opublikowanych w bieżącym miesiącu. Co więcej, zestawienia muszą być wiarygodne i niezależne, dlatego nie warto korzystać z tych publikowanych przez banki. Instytucje bankowe mogą przecież nie być obiektywne, a jedynie wskazywać zalety tylko wybranych propozycji.

Szukając porównywarki kredytów hipotecznych, należy skupić uwagę na parametry, które najbardziej liczą się dla kredytobiorcy. W wyszukiwarkę można wpisać hasło typu "ranking kredytów hipotecznych", by znaleźć tylko porównania typowe dla kredytów na mieszkania. Świetnie sprawdza się nie tylko zestawienie samych parametrów charakterystycznych dla takich zobowiązań, ale też sama porównywarka banków. Kredyt hipoteczny jest udzielany przez większość instytucji bankowych, które działają komercyjnie na terenie naszego kraju.

 

Kredyt hipoteczny - co brać pod uwagę w porównywarkach?

 

Liczy się oczywiście oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty, czas trwania umowy z bankiem, ale też wskaźnik RRSO, który określa całkowite koszty takiego produktu. W ich skład wchodzi przecież prowizja za udzielenie kredytu, odsetki karne czy też konieczność nabywania polisy ubezpieczeniowej. To wszystkie opłaty, jakie musi ponieść kredytobiorca i to nie tylko zanim jeszcze kredyt hipoteczny zostanie udzielony, ale również w trakcie jego spłaty.

Ciekawostką jest to, że coraz więcej Polaków zwraca uwagę nie tylko na aspekty finansowe. Ponieważ kredyt hipoteczny zaciągany jest na dużą wartość i długi okres trwania umowy z bankiem, nie mniej istotny jest również komfort współpracy z instytucją bankową. Coraz więcej osób patrzy na dodatkowe bonusy, na przykład możliwość obsługi kredytu za pośrednictwem internetu, możliwość brania tzw. wakacji kredytowych w razie problemów finansowych czy też możliwość nabywania dodatkowych produktów banków na preferencyjnych warunkach.

Oprócz porównywarek kredytowych w celu weryfikacji poszczególnych ofert świetnie sprawdzają się też inne narzędzia, które pozwalają szacować kredyt hipoteczny. Kalkulator porównywarka jest kolejnym, doskonałym sposobem, by ocenić opłacalność zawierania umowy z danym bankiem. Kalkulator szacuje nie tylko całkowite opłaty, a więc wskaźnik RRSO, ale mówi też o zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Wskazuje, czy klient ma w ogóle szansę na otrzymanie takiego zobowiązania. Jeśli nie, nie warto wnioskować o kredyt, znacznie lepiej najpierw poprawić zdolność, by nie wpływać negatywnie na historię kredytową. W przypadku decyzji odmownej, ta wpływa na możliwość współpracy także z innymi bankami i najczęściej taki kredytobiorca jest skreślany z listy wiarygodnych klientów.

 

Należy pamiętać, że zarówno porównywarka ofert bankowych, jak i kalkulator kredytowy, to narzędzia, które jedynie szacują poszczególne wartości danych zobowiązań. Nigdy jednak nie dają ostatecznej odpowiedzi ani nie wskazują konkretnych parametrów wybranego kredytu hipotecznego. Trzeba mieć na uwadze, że kredyt hipoteczny jest elastyczny, a zapisy w umowie zależą od potrzeb, ale też możliwości spłaty indywidualnego klienta. Większość warunków udaje się również korzystnie negocjować. Pewne jest jednak, że tego rodzaju narzędzia są pomocne, by móc zorientować się w obecnej sytuacji na rynku usług finansowych.


Powiązane kategorie

Powiązane tagi